eTweening пројекат The garden full of Spring butterflies

Ученици првог и другог разреда продуженог боравка учествују у међународномetweening пројекту „The garden full of Spring butterflies“ са учитељицом Валеријом Грдић. Пројекат подразумева размену лептира које су ученици урадили кроз писма. Свака школа пројектни партнер добија једног лептира.Циљ пројекта јесте међународна сарадња са другим школама, проширивање знања везаних за свет око нас о животу лептира и обогаћивање речника у енглеском језику. Задаци пројекта су проучавање живота лептира, прављење лептира неком ликовном техником, проналазак државе са којом се сарађује на карти, слање  и примање писама са лептирима као и представљање лептира на заједничком паноу. Ученици треба да кроз овај пројекат упознају друге државе, унапређују своја знања у оквиру страног језика, као и да се мотивишу на усвајање нових знања о животу лептира. Ученици се уче радости примања писама. Послали смо писма у Француску, Бугарску, Хрватску, Исланд, Пољску, Шведску, Италију, Шпанију, Мађарску, Украјину, Велику Британију и Турску. Многа писма са лептирима  су већ и нама стигла. Радујемо се сваком писму.