eTweening пројекат “Чаробни свет пчела”

Учествују ученици продуженог боравка и учитељица Валерија Грдић.

Назив пројекта : ” Чаробни свет пчела” . Циљ пројекта је подизање свести  о значају пчела за наш опстанак на планети. Ученици су развијали своје компетенције у продуженом боравку  истраживањем о животу и значају пчела, тражењем песама и прича у којима се помињу пчеле. Осмишљавали су име, лого, беџеве и заставицу свог пчеларског друштва и направили своју кошницу. Играли су игрице и решавали квизове пројектних партнера. Сарађивали у заједничком илустровању и писању приче. Упознали су како се постављају заједничке активности у ИКТ алатима на Твинспејсу (падлет, вејклет, линоит табла, џамборд). Ученици  су кроз овај пројекат усвојили знања о важности чувања пчела и уопште о заштити животне средине . Обележили су Дан пчела дружењем са другом школом у пројекту , представљањем своје кошнице и читањем заједничке приче.Заједнички продукт је е-књига прича и песама ученика о пчелама.