eTweening пројекат “Ткачнице живота, 16. новембар, Дан толеранције”

Пројекат реализовали ученици продуженог боравка и учитељица Валерија Грдић

Људи су једина жива створења на планети која имају моћ да комуницирају једни са другима помоћу речи које су њихове ткачнице живота. Лепим речима отварају многа врата. Током рада на овом пројекту ученици су лепим речима  стварали/ ткали  живот пун радости, среће и љубави.

Циљ пројекта је учење о толеранцији кроз употребу лепих речи и лепог понашања у комуникацији.  Кроз интегративни приступ смо дошли до сјајног  знања, вештина и способности. Активности у пројекту сам реализовала кроз слободне активности  у продуженом боравку уз интеграцију осталих предмета редовне наставе. Ученици су развијали своје компетенције истраживањем лепих речи и пословица које указују на толеранцију и које нас уче животу. Примењивали су научено о пиротском ћилиму и украсили лепе речи о толеранцији. Упознали су нове икт алате као Canva  и WordArt  и дружили се са партнерима кроз Zoom  састанке . Завршнe активност су: e књига пословица о толеранцији пројектних партнера  и изложба  лепих речи. Ученици су кроз овај пројекат усвојили лепе речи, научили о толеранцији и наставили да негују културно и толерантно понашање кроз остале активности у боравку.

Наше активности могу се видети у алату МS Publisher.

Ове фотографије су део наших активности.

Кликните на слику да отворите е-book.